Za volantem po šedesátce?

Za volantem po šedesátce?

Pomalejší reakce, potíže související se zdravotním stavem nebo menší psychická i fyzická odolnost – to jsou nejčastěji uváděné důvody, proč by senioři měli být za volantem obezřetní.

Pověsit po šedesátce řízení na hřebík?

Věková hranice pro držení řidičského oprávnění není z dobrých důvodů v České republice jasně stanovena. Schopnosti řídit auto i jejich trvání jsou zcela individuální. Může se tak stát, že váš sedmdesátiletý tchán bude plně kompetentní účastnit se silničního provozu, zatímco o dvacet let mladší řidič bude mít velké potíže.

Bez lékařské prohlídky to nepůjde

Posoudit váš zdravotní stav dokáže nejlépe lékař. Počínaje šedesátými narozeninami se už lékařským prohlídkám nevyhnete. Potvrzení o způsobilosti k řízení automobilu je nutné vozit stále s sebou.

Pro seniory – Jedu s dobou!

Teoretický základ i praktické dovednosti, které si odnesete z našeho kurzu, vám pomohou cítit se na silnici nejen sebejistěji, ale také bezpečněji. Také dobré povědomí možnostech vozidla.

Detail kurzu

Kurzy bezpečné jízdy: otestování schopností i návrat sebedůvěry

Chcete se přesvědčit o svých řidičských schopnostech? V bezplatných kurzech bezpečné jízdy pro seniory si vyzkoušíte zvládání smyku, manévrování a seznámíte se s nejnovějšími trendy ze zdravovědy a legislativy. Co je ale nejdůležitější, ověříte si, zda stále fungují vaše reakce v krizových situacích a poznáte své hranice.

Také by vás mohlo zajímat