Příčiny dopravních nehod v roce 2017

Příčiny dopravních nehod v roce 2017

Co byste tipovali, že byla nejčastější příčina dopravních nehod v České republice v loňském roce? Napovíme vám: alkohol ani sníh to nebyly.

Jak jsme si v loňském roce vedli na silnicích?

Dobrá zpráva je, že počet usmrcených i těžce zraněných osob oproti dřívějším rokům o něco málo poklesl. Statistiky však zaznamenaly nárůst počtu dopravních nehod za posledních 10 let.

Zbytečné neštěstí

O to horší však je nejčastější příčina těchto kolizí – nepozornost řidiče. Také za volantem smskujete, telefonujete nebo se věnujete spolujezdcům?

Nebyly to náklaďáky

Chce se vám argumentovat větou „No jo, to byli znudění kamioňáci!“? Jste na omylu. Nejčastěji bouraly osobní automobily na silnicích mimo dálnici i obec.

Rychle a zběsile

Nejvíce lidí zemřelo při dopravních nehodách způsobených nepřizpůsobením rychlosti jízdy stavu vozovky.

I těžce zranění mají obvykle poměrně malou šanci na návrat do normálního života. Včasné přivolání IZS, správně poskytnutá první pomoc, transport i štěstí či smůla – to vše se podílí na smutné statistice návratů z oddělení urgentní medicíny – necelých 10%.

 

Také by vás mohlo zajímat

Za volantem po šedesátce?

Schopnost řídit auto i jejich udržení je zcela individuální, tedy i váš sedmdesátiletý tchán může být kompetentní účastnit se provozu, zatímco o dvacet let mladší řidič bude mít velké potíže.

22.3.2018 Celý článek