délka kurzu
7 hodin
kde kurz proběhne
Na polygonu
typ kurzu
Vzdělávací
občerstvení
Pauza na oběd

Odpočet bodů

Kurz je určený pro všechny, kteří již na silnici nasbírali nějaké ty body a nechtějí riskovat ztrátu řidičského průkazu. Na konci kurzu od nás obdržíte potvrzení k odečtu 3 bodů z bodového hodnocení.

Na kurz nemůže každý!

Na kurz nemůže každý!

Například nesmíte mít 6 nebo více bodový přestupek či na kontě 11 a více bodů.

Proč jít na kurz pro odpočet bodů

S výjimkou těch, kteří pravidla silničního provozu porušují často záměrně nebo obecně pohrdají dodržováním jakéhokoli řádu, se do 12-ti bodové pasti dostává mnoho řidičů pouze svojí nevědomostí a neznalostí procesu, jak přidělování bodů do hodnocení řidiče v praxi funguje.

Nebezpečnou hranicí je již stav 5-6 bodů v bodovém hodnocení řidiče! Důvod? Stačí se, byť neúmyslně pouhou nepozorností nebo přehlédnutím, dopustit přestupku za 6 nebo 7 bodů a váš účet se záhy naplní na 12 bodů. V ten okamžik již pouze očekáváte obálku s modrým pruhem s rozhodnutím o odebrání řidičského oprávnění.

Podmínky účasti na školení

 • Na kurz můžete jít 1x za kalendářní rok.
 • Zúčastnit kurzu se může pouze řidič, který  ke dni podání písemné žádosti o přijetí na školení nejvýše 10 bodů v bodovém hodnocení řidiče a zároveň jeho bodové hodnocení neobsahuje žádný  6 nebo 7 bodový přestupek.

Kompletní podmínky pro absolvování kurzu

Zobrazit článek

Potřebné dokumenty k absolvování kurzu

Před podáním přihlášky si nechte vyhotovit výpis bodového hodnocení řidiče, abyste si byli jisti aktuálním počtem bodů. Kontrolovat jej budeme v den konání kurzu (nesmí být starší než 3 dny před přihlášením) a dle zákona nesmíte mít v den přihlášení na školení v registru řidičů více než 10 bodů a zároveň nesmí vaše hodnocení obsahovat žádný 6 nebo 7 bodový přestupek.

Poté, co si zarezervujete termín školení, obdržíte od nás přihlášku. Tento formulář nám zašlete vyplněný zpět.

Bez tohoto vyplněného formuláře a bez dodání výpisu bodového hodnocení před uzávěrkou kurzu nebudete na kurz přihlášeni. Tento formulář a bodové hodnocení potřebujeme doložit nejpozději v den uzávěrky přihlášek – 5 pracovních dnů před konáním kurzu.

V den konání kurzu se dostavte 30 minut před začátkem školení a předložte originál výpisu bodového hodnocení řidiče.

Na co nezapomenout před kurzem

Na co nezapomenout před kurzem

Odeslání výpisu bodového hodnocení a odeslání formuláře, s sebou mít řidičksý průkaz, průkaz totožnosti a malý technický průkaz.

Harmonogram

 • Příjezd a registrace účastníků

  Kontrola potřebných dokumentů, prokázání totožnosti a další administrativní záležitosti.

 • Teorie

  Výuka zaměřená na teorii řízení a zásady bezpečné a defenzivní jízdy, nejčastější příčiny nehod a jak jim předejít, důsledky protiprávního jednání řidičů, prevenci a řešení mimořádných událostí v provozu na pozemních komunikacích.

 • Praktická část

  Jízda motorovým vozidlem pod dohledem lektora bezpečné jízdy na polygonu zaměřená na předcházení situacím, při kterých je značně ztížena možnost ovládat vozidlo, formou bezpečné a defenzivní jízdy, a jejich řešení.

 • Vyhodnocení

  Po ukončení praktické části provádí lektor bezpečné jízdy vyhodnocení chování řidiče při výcviku.

Online rezervace

vyberte délku kurzu


 • 3 890 Kč
Datum Čas Lektor Místo Obsazená místa Cena s DPH Rezervace
Datum09.04.2019 Čas09:00 InstruktorOdpočet bodů MístoPolygon Hradec Králové Obsazená místa10/12 Cena 3 890 Kč Rezervovat
do 01.04.2019