Škola driftu
Kurz

Škola driftu

Co o kurzu očekávat?

Drift je smyk zadní nápravy jdoucí naproti té přední, s úmyslným, co nejdelším trváním. Nebo smyk zadní nápravy, který je maximálně kontrolovaný pedály vozidla a volantem v co možná nejdelším čase. A do třetice, drift je když, zadek auta lítá sem a tam, drifter to má pod kontrolou a ještě navíc volí přesnou stopu, aby ve smyku projel určité předem zvolené body.

Systém výuky

Třicetiminutový blok teorie smyku se všemi jeho fyzikálními vlastnosti. Je potřeba vědět, jak dostat auto do smyku v tu pravou chvíli, co dělat s rukama a nohama, s jakým cílem se drift používá a co se posuzuje, pokud se s někým chci porovnat. Dobré je vědět i něco o autě, s kterým se jezdí zadkem napřed a neuškodí i trošku historie a vývoje celého sportovního odvětví. Pak se zapne čtyřbodový pás a jde se na to.

Styl jízdy

Následuje 2,5 hodinový praktický blok, ve kterém se trénuje jízda, tak dlouho dokud se to prostě nedostane pod kůži. Důsledně se půjde do specifické techniky ovládání auta, zaměříme pozornost na cit každého z účastníků na vnímání pohybu vozidla okolo vlastní osy a potrénujeme co dělat, když se něco zvrtne. Celá záležitost se obejde bez Vašeho vybavení. Postaráme se i o vaší bezpečnost. Stačí vlastní boty, které padnou dobře na nohu a nemají tlustou podrážku.

Smyk pro život

K dispozici jsou auta značky BMW s pohonem na zadní kola včetně bezpečnostního vybavení. Zkušení lektoři v podobě mistrů republiky budou jistě velkou motivací ve snaze zapálit protáčející se pneumatiku klouzající do boku, která na to čeká, protože je k tomu určená. Žádné obavy, i s tím je počítáno.

Drift je disciplína, kterou stojí za to vyzkoušet.

 

Profil absolventa

Absolvent kurzu získá teoretické znalosti a praktické dovednosti z oblasti kontrolovaného smyku zadní nápravy v reálném vozidle na skutečném povrchu. Je dobré umět mít smyk pod kontrolou a otestovat něco, co pro jiného může znamenat nedosažitelný cíl.