Bezpečná jízda pro dámy
Kurz

Bezpečná jízda pro dámy

délka kurzu
4 hodiny
kde kurz proběhne
Na polygonu
typ kurzu
Vzdělávací
občerstvení
Ano

Co od kurzu bezpečné jízdy očekávat?

Ženy mají od přírody mnohem více vyvinutý pud sebezáchovy. Na rozdíl od mužů se nepotřebují v provozu předvádět a závodit, přesto jsou za volantem podceňovány. Podle statistik je však jasné, že ženy do provozu patří a rozhodně nepatří k horším řidičům, než muži. Ženy mnohem častěji na silnicích umírají jako spolujezdci, nebo oběti dopravních nehod. Naopak za volantem trpí nízkým sebevědomím a jejich chyby jsou spíše výsledkem nepozornosti, stresu, či špatného odhadu. Z těchto základních fakt vychází i speciální nabídka kurzů, které jsou zaměřeny pouze pro ženy.

Proč dámské kurzy?

Základním předpokladem vzniku „dámských kurzů“ bylo naslouchání našim věrným zákaznicím, které kladněji reagovaly na ryze dámský kolektiv, než na prostředí, ve kterém se musely už při kurzu konfrontovat s muži. Už při teoretické části školení v moderních učebnách vybavených elektronickou tabulí se přítomné ženy nemusí ostýchat dotazů z jejich řidičské praxe. V druhé polovině kurzu se přesouváme do praxe na samotný výcvikový polygon. V této části je důležité, aby se přednesená teorie stala pochopenými fakty s možností využití v běžném provozu.

 

Harmonogram

 • Příjezd a registrace účastníků

 • Teoretická část

 • Praktická část

 • Závěr

  Odpovědi na dotazy, předání osvědčení o absolvování kurzu, vyhodnocení a odjezd.

Trénovat krizové situace v běžném provozu, nebo bez odborného dozoru, je velmi rizikové. Dopravní výcvikové centrum poskytuje ideální podmínky pro zkoušku vlastních dovedností pod dozorem zkušených lektorů a navíc v místě, kde nehrozí nebezpečí.

<i>Trénink krizového brzdění na kluzkém povrchu</i> Trénink krizového brzdění na kluzkém povrchu

Celý areál je vybaven nejmodernějším technologiemi a celou řadou cvičných stanovišť. Z tohoto důvodu začíná každý kurz obhlídkou areálu a seznámením. Nepostradatelnou součástí každého kurzu je správné usazení řidiče za volat, nastavení volantu, sedadla i hlavové opěrky. Poté se přechází na základní cvičení, ve kterých se ženy naučí manévrování s vozidlem mezi kužely, zkusí si zabrzdit na klasickém asfaltu i kluzné ploše, nacvičí simulaci přimrzlé vozovky za horizontem, vyzkouší činnost a důležitost elektronických prvků výbavy vozidel (ABS, ESP) a v neposlední řadě vyzkouší krizové brzdění před překážkou. Jednotlivá cvičení se vždy opakují, postupně se zvyšuje i snižuje rychlost.

Po projití všech stanovišť kurzu se ženy opět sejdou v zázemí školícího centra, kde dojde k závěrečnému vyhodnocení kurzu a předání certifikátů.

Profil absolventky

Absolventka kurzu získá teoretický základ a praktické dovednosti z oblasti zvládání vozidla v krizových situacích, zejména

 • schopnost maximálně zpomalit vozidlo v případě nouze,
 • jasnou představu, co pro řidiče znamená smyk,
 • pochopení vztahu rychlost-prostor,
 • sebepoznání z pohledu reakcí a schopností vnímat chování vozidla,
 • znalost praktického fungování aktivních bezpečnostních prvků a asistentů vozidla.

Online rezervace

vyberte délku kurzu


 • 3 250 Kč
Datum Čas Lektor Místo Obsazená místa Cena s DPH Rezervace
Datum24.02.2019 Čas09:00 InstruktorMartin Trpkoš MístoPolygon Hradec Králové Obsazená místa0/12 Cena 3 250 Kč Rezervovat