Neviditelný zabiják: olej na silnici

Neviditelný zabiják: olej na silnici

Jsou vidět jen z určitého úhlu, za deště vůbec. Nemusí být velké, a přesto vás mohou stát život. Skvrny od oleje na silnici mohou překvapit i tam, kde byste je nečekali. Tyto nevinně vypadající duhové obrazce mohou být příčinou nehezkých nehod.

Kdo je za to zodpovědný?

Zodpovědnost za stav vozovky nese vlastník komunikace. V případě silnic I. třídy je to Ředitelství silnic a dálnic, u silnic II. a III. třídy krajské správy silnic, jak nám potvrdily zodpovědné osoby z těchto institucí. V případě, že vám vznikne škoda vinou závady ve sjízdnosti nebo ve schůdnosti pozemní komunikace, především nezapomeňte místo nehody důkladně zdokumentovat.

 

Pokud byste však doložili pouze fotografie z místa nehody, mohou se viníci právem bránit, že z pouhé dokumentace nelze rozeznat, o jakou kapalinu se jedná. Proto doporučujeme na místo zavolat policejní hlídku. I tak je ale dobré počítat s náročnějším dokazováním a vymáháním náhrady.

Připravte se na nečekané

Ke zvládnutí smyku mají nejlepší předpoklady ti, kteří si podobnou situaci už mohli vyzkoušet. V Dopravním výcvikovém centru S-Drive pořádáme kurzy bezpečné jízdy, ale také zážitkovou školu smyku.

Vyzkoušejte si, jak se vozidlo chová a jak ho zvládnout dříve, než vás smyk zaskočí v terénu.

Bezpečná jízda

Kurz bezpečné jízdy je zaměřený na techniku zvládnutí vozidla v krizové situaci. Účastník kurzu poznává své osobní schopnosti, možnosti svého vozidla, prvky aktivní a pasivní bezpečnosti.

Detail kurzu